Dondurucu soğuklarda yaban hayvanları ile yiyecek paylaştık

Soğuk geçen kış günlerinde yiyecek bulmakta zorluk çeken yaban hayvanlar ile yemek artıklarını paylaştıkKKarabük’ün Safranbolu ilçesinde bir grup vatandaş tarafından kar yağışı nedeniyle yiyecek bulmakta güçlük çeken yaban hayvanları için doğaya yemek artıkları bırakıldı.

Safranbolu’lu Fotoğraf Sanatçısı ve tasarımcı Cemil Belder, eşi ve iki arkadaşıyla sosyal medyadan çağrıda bulunarak yurt ve restoranlardan yemek artıklarını topladı. Belder ve beraberindekiler, daha sonra yemek artıklarını ormanlık alanlarda yabani hayvanların geçebileceği yerlere bıraktı.

Belder, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yoğun kar ve soğuk havada doğadaki canlıların açlıktan ölmemeleri için çalışma başlattıklarını söyledi.

Böylece ilçede yemeklerin çöpe atılmasının önüne geçtiklerini ifade eden Belder, “Sosyal medya aracılığıyla ve tanıdıklarımıza çağrıda bulunarak yemek topladık ve ormana bıraktık. Çalışmamızı karın kalkacağı güne kadar devam ettirmeyi düşünüyoruz. Bize yardımcı olanlara teşekkür ediyoruz” diye konuştu.