Cemil Belder Kimdir ?

Otobiyografi


 

Cemil Belder Web Developer, Cinematographer

Doğa dostu, fotoğraf sever bir Safranbolu sevdalısı…

Cemil BELDER tarihin, mimarinin ve geleneksel yaşama biçiminin vücut bulduğu Safranbolu’da dünyaya gelmiştir. Uzun yıllardır birçok sanat dalına esin kaynağı olan Dünya Miras Kenti Safranbolu’da kendini yetiştirmek onun en büyük kazanımı olmuştur.

2000’lerin başından itibaren doğa sporları ve fotoğraf sanatına yakından ilgi duyan Belder, akademik hayatını Sakarya Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde tamamlamıştır.

Dağcılık, serbest dalış, kanyon geçişleri ve yamaç paraşütü uçuşları gibi doğa sporları, şahit olduğu müthiş doğa güzelliklerini ölümsüzleştirmek adına, kendisini fotoğraf sanatında geliştirmeye yönlendirmiştir.

Çekmiş olduğu sanatsal fotoğrafları ise hazırladığı internet programları ile buluşturarak; Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı’nın dikkatini çekmiş ve “Hizmet İnovasyonu” ödülüne layık görülmüştür. Çalışmalarını gökyüzüne de taşıyarak, Karabük Üniversitesine hazırladığı “Bir Hilalin Doğuşu” filmi gibi birçok başarılı havadan tanıtım filmine hayat vermiştir.

Enerjisini fotoğraf sanatından alarak kurduğu Patika Kreatif Tanıtım ve Tasarım ajansı ile iş hayatına devam eden Cemil Belder, Türkiye ve uluslararası sahaya hitap eden büyük firmalara, sektörlerine özel farklılık yaratan tanıtım projeleri hazırlamaktadır.
instagram-cemil-belder